категорії: музика блоґ-запис

Гурт Татхагата

теґи: гурт Татхагата, Золотий Інтеграл, Червона Рута, музика, татхагата

Гурт «Татхагата» створено в середині 90-их років минулого сторіччя групою молодих музикантів-однодумців, що прагнули реалізуватись у спільній творчості. В основі репертуару колективу лежали інструментальні композиції імпровізаційного характеру з елементами арт-року, використанням оригінальних та стилізованих санскритських текстів.

Один з перших виступів на сцені великого залу КПІ приносить гурту «Татхагата» третє місце на фестивалі-конкурсі рок-гуртів «Золотий Інтеграл». Згодом гурт має великий успіх на фестивалі у Вінниці «Happy birthday rock’n’roll». Після цього був ряд концертів на неформальних концертних площадках серед яких доречно згадати «Тут», а також виступ на екологічній акції «Великий дворник», що проходила у Києво-Могилянській академії під час святкування дня Києва.
В цей час у репертуарі гурту продовжують переважати інструментальні композиції – «судабузи», п’єси з заданою темою та імпровізаційним розвитком, а також з’являються пісні.

Гурт «Татхагата» дипломант фестивалю «Червона рута 97» у Харкові.
Протягом наступних років часто виступає на камерній сцені театру «Бенефіс», а також на таких потужних фестивалях як «Рок Екзистенція» та «Рок проти СНІДу та наркоманії». В цей період відбуваються зміни у репертуарі на користь пісенного матеріалу, що створювався на оригінальні тексти, вірші Богдана-Ігоря Антонича, на тексти шотландських та німецьких балад у перекладі Івана Франка. В той час у стилі гурту переважають елементи фолк-року, гранджу, і незмінно присутні «судабузи».

Після цього у діяльності колективу на якийсь час настає затишшя, що пов’язане з певними об’єктивними та суб’єктивними причинами.

У 2008 році гурт «Татхагата» оновленим складом записує максі-сингл «Проба пера». В нього увійшли старі і нові пісні, що частково відображають спектр стильових пошуків колективу.


Примітка – Татхагата (санскр. букв. – той, що так прийшов, той, що так пішов) – титул, що ним у індійських релігіях поруч з терміном Будда (Просвітлений) вживається до осіб, що досягли звільнення від перероджень (реінкарнації) – нірвани.

Склад гурту Татхагата 2008 рік:
Орест Криса – гітара, вокал.
Кирило Бородін – бас-гітара.
Данило Денісов – віртуальний акордеон.
Сергій Яксон – барабани.

www.tathagata.ws, http://vkontakte.ru/club7052739